0950 414 415

Siegenia

Siegenia

Skupina Siegenia Gruppe vyvíja riešenia, ktoré vytvárajú z miestností priestor pre život. S inovativým širokým portfóliom výrobkov pre moderné okenné, dverové a komfortné systémy. Spoločnosť KFV Karl Fliether GmbH&Co pokrýva celú oblasť moderných uzatváracích systémov pre dvere. Kompletnú ponuku doplňuje spoločnosť SIEGENIA-AUBI Sicherheits-Service GmbH, ktorá pokrýva ponuku servisných služieb pre ochranu proti vlámaniu a opravu okien. Pretože tradícia je najlepším základom pre trvalo udržateľné inovácie, spoločnosť má už viac než 100 rokov.

Okenné systémy SIEGENIA pre drevo, plast a hliník

Drevené okná

Každý, kto má skúsenosti s drevom, pozná jeho silné stránky - prirodzenú. krásu, dlhú životnosť, výborné izolačné vlastnosti a taktiež jeho pozitívny účinok pre reguláciu vlhkosti vzduchu. Práve vďaka. Týmto vlastnostiam je drevo v modernej architektúre opäť veľmi žiadané. Aby drevené okná na celej čiare presvedčili už vo výrobe, sú naše rady kovaní TITAN AF, TITAN ip a FAVORIT prispôsobené nie len materiálu, ale taktiež potrebám zákazníkov. S trvalo udržateľnými výrobkami budete trvalo úspešní. 

Plastové okná

Vedľa vysokej tepelnej izolácie, špecifickej životnosti a jednoduchej starostlivosti je množstvo dobrých dôvodov, prečo vsadiť na plastové profily TITAN AF pro plast, TITAN ip alebo FAVORIT plast.
Plastové profily SIEGENIA skracujú dĺžku montáže vďaka mnohostranným vylepšeniam výrobku. Využíva kvalitné materiály, racionálnu spracovateľnosť a vysokú funkčnosť vrátane realizovateľných okenných elementov až do bezpečnostnej triedy RC3 s možnosťou individuálneho usporiadania pre citeľne vysoký komfort v miestnosti. Povrchové úpravy plastových okien SIEGENIA sú možné vo vyhotovení TITAN strieborný alebo TITAN so vzhľadom nerezu. 

Hliníkové okná

Systém kovania ALU s maximálnou nosnosťou, funkčnosťou a bezpečnosťou ponúkajú perfektné diely pre náročných. Zákazníkov a architektúru. Všetky rady kovania sa od seba líšia iba svojimi pántami a nôžkami, pretože sú v podstate ľubovoľne kombinovateľné s úzáverami, kľučkami a prísušenstvom ALU. To všetko zjednodušuje monžáž a zostavovanie kovania.K základnej ponuke hliníkových okien SIEGENIA patrí ALU axxent PLUS (kompletne skryté otváravo-skjlopné. Kovanie pre vysoko moderné, dizajnové koncepcie miestností), ALU5200 (mnohostranne otváravo-sklopné kovania s nosnosťou až 150kg), ALU DK200 (otváravo-sklopné kovania pre nosnosť krídel do 200 kg - plná nosnosť pri plnej funkčnosti) a ALU D300 (otváravé kovania pre veľkoplošné zasklenia s hmotnosťou do 300kg).
K hliníkovým oknám SIEGENIA sú dostupné kľučky ALU GLOBE a ALU Si-Line, rozmanité možnosti príslušenstva pre individuálne nároky na komfort a centrálne obvodové uzávery so smart nástrčnou prevodovkou od základnej bezpečnosti až po bezpečnostnú triedu RC3 alebo SKG***.

Príslušenstvo o okenným systémom

Krídlové diely kovania 

 • prevodovky - moderné prevodovky TITAN stanovujú s ľahkosťou nové štandardy. V súhre s komfortným hríbovým čepom TITAN sú bodom pre trvalo vysoký komfort ovládania s dôslednou odolnosťou proti vlámaniu. Hríbový čep plynule zriaďuje výšku, automaticky vyrovnáva toleranciu vôle a zmenené podmienky rámu, ako výkyvy teplôt a minimalizuje náročnosť nastavení. Predstavuje maximálny komfort ovládania v’daka systému uzatvárania s ľahkým chodom a dlhou životnosťou. Zároveň je to efektívna štruktúra systému - menší. Počet dielov a menšie skladové zásoby pre riešenie s triedou bezpečnosti do RC2 a vyššou
 • rohové prechody - multifunkčný rohový prevod, ktorý sa používa u všetkých veľkostí krídel a spája niekoľko funkcií v jednom dieli a zaisťuje tak pri minimálnych skladových zásobách citeľne vyšší komfort. Otváranie, vyklápanie a zatváranie majú obzvlášť ľahký chod, pretože krídlo sa veľmi skoro nadvihne a brzdí, aby jemne vkĺzlo do rámu
 • nožičky - užšie nožičky umožňujú väčšiu toleranciu, majú vyššiu nosnosť a vyšší komfort pri minimálnom opotrebení - kvalitné plastové klzáky a sériová brzdiaca vložka pre jemné kĺzanie do sklopnej polohy. Sú vybavené integrovanou poistkou proti pribuchnutiu v sklopnej polohe, ktorá súčasne tlmí doraz a uzávierkou, ktorá v sklopnej polohe zabraňuje chybnému ovládaniu

Rámové diely

 • štandardné protiplechy s vysoko-pevnou kombináciou materiálu z plastu a oceli pre doposiaľ nedosiahnutú mieru opotrebenia
 • bezpečnostné protiplechy pomocou ktorých sa odolnosť okien dostane bez problémov na úroveň RC2
 • výklopné ložisko 56 S-RS s vysokou ochranou proti vlámaniu a možnosťou použitia vľavo aj v pravo
 • výklopné ložisko S-ES-FH so spoľahlivou ochranou proti vlámaniu s bezpečnosťou od základnej až po vyššiu triedu vďaka kombinácii s čepom S-ES, ktorý sa osvedčil u výrobkov FAVORIT, s masívnym oceľovým horným dielom

Ďalšie príslušenstvo

medzi príslušenstvo patrí zdvíhač krídla (inliner, zdvíhač s páčkou, zdvíhač na multifunkčnom rohu, komfortné nožičky TITAN, poistky chybnej manipulácie, brzda krídla balkónová poistka, ktorá chráni pred otvorením balkónových a terasových dverí, a letné/zimné špárové vetranie, čím sa zabezpečí množstvo vzduchu pohodlne prúdiaceho dnu. 

Pánty

so svojím čistým a moderným vzhľadom poskytujú nové pánty TITAN axxent 24+ dôkaz o tom, že neviditeľnosť je skutočným znakom kvality. Nie len preto, že kompletné skryté kovania a veľké plochy okien s úzkymi pohľadovými šírkami sú momentálne v kurze, ale taktiež preto, že to u pántov axxent funguje jednoducho, bez oderov a bezpečne vďaka perfektne skombinovaným, vysoko pevným materiálom a najmodernejšej technike montáže. Medzi základné vlastnosti pántov axxent patrí:

 • len štyri diely pántov na okno a vysoký stupeň predmontáže
 • vysoká nosnosť (až 150kg hmotnosti krídla bez prídavného dielu)
 • možné použiť pre drevené a drevohliníkové profily s minimálmou hĺbkou falcu 24mm a taktiež pre plastové profily a hliníkové systémy s kovacou drážkou 16mm
 • úplne skryté otočné body pre perfektný dizajn okna
 • veľmi odolné proti opotrebeniu
 • vysoká životnosť
 • nepriedušné tesnenie a integrované zriadenie prítlaku pre väčšiu tesnosť a tepelnú izoláciu 

TITAN vent secure

vysoká ochrana proti vlámaniu a zdravá klíma už dávno nie sú v rozpore. S bezpečnostným špárovým vetraním TITAN vent secure sa okno môže kedykoľvek nechať pootvorené a pokojne môžete opustiť dom, zatiaľ čo je zaisťovaná potrebná výmena vzduchu. Vrámci systému poskytujú okná nie len v uzatvorenej polohe, ale taktiež vo vyklopenej polohe 10mm testovanú, rozšíriteľnú odolnosť proti vlámaniu od základnej bezpečnosti až po RC2 a súčasne chránia pred nárazovým dažďom. Vzhľadom okna ostane bez zmien a systém sa optimálne hodí aj k dodatočnému vybaveniu. Medzi hlavné výhody systému patrí:

 • bezpečné vetranie aj v neprítomnosti pomocou výklopnej špáry 10 mm
 • certifikovaná odolnosť proti vlámaniu až RC3 v uzatvorenej polohe a RC2 vo výklopnej polohe
 • príjemné základné vetranie nezávislé na poveternostných podmienkach (menšie prejavy prievanu, poistka proti pribuchnutiu, vysoká odolnosť proti nárazovému dažďu)
 • minimalizuje riziko tvorby plesní
 • intuitívne ovládanie vďaka známemu poradiu otvárania - sklopeniu

Kontaktujte nás

Spoločnosť: *

Email: *

Vaša správa: *

Polia označené * sú povinné